DFB Pokal
Prvjenac Ibiševića, Schalke napokon okusio slast pobjede
Bivši fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Vedad Ibišević postigao je prvjenac u dresu Schalkea, i to u pobjedi Rudara protiv Schweinfurta s 4:1 u meču prvog kola DFB Pokala.
03.11.2020. u 18:49

Ekipa Schweinfurta povela je pogotkom Thormanna u 37. minuti, ali Ibišević dvije minute kasnije pogodio za 1:1, što je bio njegov prvjenac u dresu kluba iz Gelsenkirchena.

Minut prije kraja prvog poluvremena pogodak Schopfa donio je prednost Schalkeu. Domaći su mogli poravnati u 70. minuti, ali nekadašnji juniorski reprezentativac BiH Amar Suljić promašio penal.

Do kraja meča Schalke je je ovjerio svoju pobjedu, a pogađali su Schopf u 81. i Raman u 86. minuti.

Bivši Zmaj je u susretu u kojem su Rudari stigli do pobjede još od februara ove godine igrao do 63. minute, kada ga je zamijenio Paciencia.