Deveti trijumf
Radnik poveo pa (ne)stao: Željo u dobrom raspoloženju ide na megdan Sarajevu
Fudbaleri Željezničara stigli su do devete ovosezonske pobjede.
31.10.2020. u 20:50

Plavi su u posljednjem susretu subotnjeg programa 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na Grbavici nakon preokreta rezultatom 3:1 porazili Radnik.

Kada je u 15. minuti Vušurović matirao Erića za vodstvo Radnika, mnogim navijačima Želje sigurno su pred očima bile utakmice protiv Mladosti i Krupe, u kojima je njihov tim na Grbavici minimalno poražen.

Međutim, ovoga puta izabranici Amara Osima nisu dozvolili takav luksuz.

Prvo je Semir Štilić u 34. minuti izjednačio na 1:1 zahvaljujući lošoj reakciji golmana Kozića, a u 45. minuti viđen je najljepši ovosezonski gol na stadionu Grbavica. Postigao ga je Ivan Miličević u 45. minuti. Lijevi bek Želje snažno je šutirao sa 25 metara i bez ikakvih šansi ostavio čuvara mreže gostujućeg kluba.

U drugom poluvremenu golova nije većih uzbuđenja, sve do 90. minute kada je Lendrić stavio tačku na i.

Radniku je ovo šesti poraz ove sezone.

Željo narednu utakmicu igra već u srijedu i to protiv gradskog rivala Sarajeva na stadionu Koševo.

Uoči derbija, Sarajevo ima 32 boda, a Željo 28.