Polufinale ACB lige
Real izjednačio protiv Juventuta, skroman učinak Džanana Muse
Košarkaši Reala savladali su Juventut u drugoj utakmici polufinala play-offa ACB lige.
08.06.2023. u 22:43

Kraljevi su u Madridu slavili sa 90:73, te su u seriji do tri pobjede izjednačili na 1:1.

Kao i u prvoj utakmici, Real je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu riješio je u svoju korist - 22:14.

No, onda je, kao i prije dva dana, uslijedio pad, a gosti to koriste i preokreću rezultat u svoju korist (14:26), te na odmor odlaze sa četiri poena prednosti - 36:40.

U trećem periodu ekipe su se smijenjivale u vodstvu, a Juventut u finišu ove dionice odlazi na tri poena prednosti (56:59).

Ipak, Kraljevi serijom 7:0 preokreću rezultat u svoju korist i odlaze na plus četiri (63:59) uoči odlučujuće četvrtine.

U četvrtom periodu Kraljevi su dominirali, ubrzo su otišli na dvocifrenu prednost i gostima nisu dozvolili da uhvate priključak.

Džanan Musa večeras je bio ispod prosjeka. Ubacio je tek pen poena, uz dva skoka i dvije asistencije.

Treća utakmica igra se u subotu od 18.30 sati. Domaćin je Juventut.