Serie A
Sjajni Ciro Immobile ostavio Lazio u utrci za šampionsku titulu
Fudbaleri Lazija večeras su na gostovanju kod Torina stigli do važne pobjede kojom su ostali u utrci za šampionsku titulu.
30.06.2020. u 21:29

Nebeskoplavi su nakon preokreta slavili s 2:1 u gostima kod Juventusovog ljutog gradskog rivala.

Utakmica nije dobro počela za rimski sastav, a poslije samo pet minuta igre Andrea Belotti je udarcem s bijele tačke donio prednost domaćinu.

Torino je na poluvrijeme otišao s minimalnom prednošću, no gosti su je anulirali poslije samo tri minute igre u nastavku susreta. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Ciro Immobile. Prvom strijelcu Serie A ovo je bio 29. pogodak u isto toliko prvenstvenih nastupa.

Immobile se pobrinuo i za totalni preokret Lazija kada je u 73. minuti meča asistirao Parolu za konačnih 2:1.

Ovom pobjedom Lazio je makar nakratko zaostatak za vodećim Juventusom smanjio samo na jedan bod.

Golove s utakmice Torino - Lazio pogledajte OVDJE.