Liga nacija
Srbija ispala u niži rang, Grčka i Finska "presudile" Zmajevima
Fudbalska reprezentacije Srbije večeras je u 5. kolu grupe 3 Lige nacija B remizirala 1:1 u Budimpešti sa Mađarskom, te tako ispala u niži rang, prenosi Anadolu Agency (AA).
15.11.2020. u 23:59

Srbijanci su mogli do pobjede, jer su u 17. minuti poveli pogotkom Nemanje Radonjića. No, Mađari, koji su nedavno izborili plasman na EURO 2020, izjednačili su u 39. minuti golom Zsolta Kalmara.

Finska i Grčka pobjedama na gostovanjima u Bugarskoj i Moldaviji "zapečatili" su sudbinu Zmajeva, koji se bore za opstanak u trećem šeširu pred žrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Fincu su ispred nas, a Grcima je dovoljan i remi na domaćem terenu protiv Slovenije (uz projektovani poraz BiH od Italije), da uskoče u treći šešir i automatski Zmajeve pošalju u četvrtu jakosnu grupu.