Afrički kup nacija
Sve za tri minute: Kamerun pobijedio Gvineju Bisau 2:0
Kamerunci su poveli u 66. minuti golom Yayaa Banane, a prednost su udvostručili samo tri minute kasnije preko Stephanea Bahokena
25.06.2019. u 21:51

Fudbalska reprezentacija Kameruna pobijedila je reprezentaciju Gvineje Bisau rezultatom 2:0 u Grupi F na Afričkom kupu nacija koji se održava u Egiptu, javlja Anadolu Agency (AA).

Kamernci su poveli u 66. minuti golom Yayaa Banane, a prednost su udvostručili samo tri minute kasnije preko Stephanea Bahokena.

Selekcija Kameruna je i u nastavku imala još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat ipak nije mijenjao.

Afrički kup nacija je počeo 21. juna i trajat će sve do 19. jula.

Domaća selekcija Egipta, predvođena napadačem Liverpoola Mohamedom Salahom, glavni je favorit za naslov afričkog prvaka ove godine.

Egipćani su inače rekorderi sa sedam naslova afričkog prvaka, dok je na drugom mjestu Kamerun s pet titula.