Pobjeda PSG-a
Sveci se "kockali": Mbappe zabio, asistirao i zaradio isključenje
Fudbaleri PSG zadržali su stopostotan učinak nakon što su sa 4:2 slavili u gostima kod Nimesa
01.09.2018. u 19:26
PSG

Izuzetno zanimljiv meč odigrali su Nimes i Paris Saint-Germain u 4. kolu francuske Ligue 1, a gledaoci su mogli vidjeti čak šest golova.

Aktuelni prvaci u vodstvo su stigli u 36. minuti utakmice. Pogodio je Neyma poslije asistencije Meuniera. Samo četiri minute kasnije gosti su udvostručili vodstvo. Angel Di Maria postigao je gol direktno iz kornera.

Poslije uvjerljivog prvog poluvremena činilo se da će PSG utakmicu rutinski privesti kraju.

Ipak, Sveci su se "kockali" besprotrebnim opušptanjem, pa su domaći golovima Babichona u 63. i Savaniera u 71. minuti stigli do izjednačenja.

Dvadeset minuta ipak je bilo dovoljno gostima da dođu do pobjede. Prvo je Mbappe u 77. minti zatresao mrežu Nimesa, a potom je isti igrač u prvoju minuti sudijske nadoknade asistirao Cavaniju za konačnih 4:2.

To nije bilo sve od francuskog reprezentativca. Do posljednjeg sudijskog zvižduka uspio je zaraditi i isključenje nakon naguraanja sa Savanierom, pa ih je glavni arbitar nešto ranije nego ostale igrače poslao u svlačionicu.