Eurobasket
TOK UTAKMICE/Bosna i Hercegovina - Francuska 68:81
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u četvrtom kolu grupe B Evropskog prvenstva.
06.09.2022. u 14:07

Zmajevi su izgubili meč u Kelnu od Francuske rezultatom 68:81.

Odluka o posljednjem putniku u nokaut fazu, ako Litvanija nešto kasnije slavi protiv Mađarske, bit pada u posljednjem kolu u direktnom duelu Litvanije i BiH. Vrijedi istaknuti i da će, pod uvjetom da Mađari iznenade Litvance, Zmajevi kolo prije kraja osigurati osminu finala.

Tekstualni prijenos duela iz Kelna mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

4. četvrtina

Halilović, Musa i Nurkić završili su meč sa 14 poena na kontu, Roberson je postigao 13, a Atić 10 poena. Kod Francuza je Yabusele postigao 15 poena.

10. minut: Musa je pogodio jedno od dva slobodnih bacanja za konačnih 68:81.

10. minut: Francuska postiže dva poena, ali će i BiH imati priliku da ublaži poraz sa slobodnih bacanja.

10. minut: Musa postiže dva poena sa linije slobodnih bacanja - 67:79.

10. minut: U međuvremenu je i Atić zaradio tehničku, a jedno slobodno bacanje pogodili su Francuzi - 65:79.

10. minut: Raste prednost Francuske - 65:78.

9. minut: Nije uspio pokušaj BiH za tri poena, Heurtel precizan za dva - 65:76.

9. minut: Zmajevi u teškoj situaciji. Francuska 1:33 prije kraja ima plus devet.

9. minut: Roberson nije uspio pogoditi trojku, malo je nedostajalo da Zmajevi dođu do skoka u napadu, ali nisu uspjeli pa je kontranapad realizirao Tarpey - 65:74.

9. minut: Dobra odbrana BiH, zaustavljen je Gobert u reketu.

8. minut: Dva poena Fourniera, Francuzi na plus sedam, promašaj Atića za tri poena i peta lična za Halilovića - 65:72.

7. minut: Gobert pogađa pored Nurkića - 65:70.

7. minut: Roberson pogađa za dva - 65:68.

7. minut: Zmajevi su, preciznije Nurkić izgubio loptu u napadu, lagani poeni Francuza - 63:68. Time-out Bećiragića.

6. minut: Poeni Fourniera sa linije slobodnih bacanja - 63:66.

6. minut: Dva poena Muse - 64:64.

6. minut: Nurkić promašuje - 61:64.

5. minute: Yabuselle dolazi do dva poena, prethodno je Nurkić napravio grešku u koracima 61:64.

5. minut: Heurtel pogađa trojku, Francuska u vodstvu - 61:62.

4. minut: Oba puta precizan Nurkić, 14 njegovih poena - 61:59.

4. minut: Nurkić je preuzeo odgovornost, sada je zaustavljen prekršajem i ići će na liniju slobodnih bacanja.

4. minut: Fourniner je izjednačio - 59:59.

4. minut: Nurkić se raspucao, još jedna trojka - 59:57.

3. minut: Fournier uzvraća - 56:57.

3. minut: Trojka Nurkića. BiH vodi 56:54.

2. minut: Poirier postiže lagane poene - 53:54.

2. minut: Halilović je promašio pokušaj za dva poena.

1. minut: Francuska nije iskoristila napad, lopta za BiH.

1. minut: Tri poena Robersona. BiH je vratila prednost - 53:52.

_____________

3. četvrtina

BiH u posljednju dionicu ulazi sa minus dva. Treći dio igre pripao je Zmajevima rezultatom 16:8.

10. minut: Dva poena Halilovića - 50:52.

10. minut: Ponovo dobra odbrana BiH. Nema Francuska rješenje za zonu.

10. minut: Atić precizan oba puta - 48:52.

10. minut: Atić krade loptu, nakon toga je izborio i prekršaj. Ići će na liniju slobodnih bacanja.

9. minut: Nurkić nije pogodio, ali Francuzi opet "prodaju" loptu u napadu.

9. minut: Ponovo odlična odbrana. Isteklo je vrijeme Francuzima za napad.

9. minut: Selektor Francuske poslije serije BiH 6:0 traži minut odmora.

9. minut: Odbrana BiH, a potom kontra i poeni Atića - 46:52.

8. minut: Oba puta precizan Nurkić - 44:52.

8. minut: Prekršaj nad Nurkićem, ide centar Zmajeva na liniju slobodnih bacanja.

7. minut: Dva poena Halilovića - 42:52.

7. minut: Ni Francuzi ne briljiraju u napadu, ali je sada Gobert došao do ofanzivnog skoka, a prekršaj je napravio Halilović.

7. minut: Konačno jedan izgrađen napad BiH, pokušaj Muse za tri poena beuspješan.

6. minut: Neprepoznatljiva igra BiH, Musa je sada izgubio loptu.

6. minut: Nevjerovatna konfuzija na parketu. Nurkić sada bespotrebno gubi loptu, Francuzi stižu do plus 12 - 40:52.

5. minut: Ofanzivni skok i poeni Goberta, uz dodatno bacanje - 40:50. Promašio je Gobert.

5. minut: Dva poena Muse - 40:48.

4. minut: Yabuselle sa zvukom sirene postiže dva poena - 38:48.

4. minut: Sjajna blokada Atića, u nastavku Halilović lagano pogađa - 38:46.

3. minut: Yabuselle postiže svoj deveti poen - 36:46.

2. minut: Kamenjaš nakon što je zaustavio Goberta postiže dva poena - 36:44.

2. minut: Bez poena u nastavku. I dalje 34:44.

1. minut: Roberson nije pogodio šut za tri poena, Atić je skočio u napadu, oprobao svoj šut za tri, ali promašio.

1. minut: Drugo poluvrijeme počelo je greškom Francuza u napadu, a BiH se ekspresno revanširala.

2. četvrtina

Problem je i što Jusuf Nurkić ima tri lične greške.

Halilović i Roberson imaju po osam poena, Musa sedam, Atić šest. Kod Francuza je najjefikasniji poirier sa sedam poena.

Završeno je prvo poluvrijeme. Francuska sa plus 10 odlazi na odmor - 34:44.

10. minut: Francuzi pogađaju jedno slobodno bacanje.

10. minut: Tehnička Nurkiću. Tražio je prekršaj nakon pokušaja za tri poena, nije dobio.

10. minut: Dva poena Yabusellea- 34:43.

10. minut: Roberson se mučio da prenese loptu, potom šutirao, ali bezuspješno.

10. minut: Greška Francuza u napadu. BiH će imati priliku da smanji zaostatak.

9. minut: Francuski selektor zatražio je time-out.

9. minut: Roberson odlično prolazi i precizan je na polaganju. Poslije duže vremena i njegovi poeni - 34:41.

9. minut: Opet je BiH pogriješila u napadu, Albicy na drugoj strani pogađa trojku. Raste prednost Francuza - 32:41.

8. minut: Fouriner promašuje dodatno bacanje - 32:28.

8. minut: Minuta odmora koju je zatražio selektor Bećiragić.

8. minut: Problemi za Zmajeve u napadu, Fouriner ide na polaganje, a imat će i dodatno bacanje nakon faula Lazića - 32:38.

8. minut: Jedno od dva slobodna bacanja pogodio je Gobert - 32:36.

8. minut: Drugi prekršaj Nurkića.

7. minut: Kamenjaš je pogodio jedno od dva slobodna bacanja - 32:35.

7. minut: Trojka Fourinera - 31:35.

7. minut: Ispromašivala se Francuska nakon problema koje BiH ima u skoku, ali na drugoj strani Zmajevi su prodali loptu.

6. minut: Trojka Yabusellea, a zatim dva poena Nurkića - 31:32.

5. minut: Heurtel postiže  trojku za poravnanje - 29:29.

4. minut: Promašaji Atića i Robersona za tri poena.

3. minut: Nurkić je zakucao. Prvi njegovi poeni - 29:26.

3. minut: Poeni Poiriera - 27:25.

2. minut: Atić odlično pronalazi Halilovića, ovaj stiže do osmog poena - 27:23.

2. minut: Nesportska greška za Cabarrota. Atić je pogodio dva slobodna bacanja - 25:22. BiH će imati i napad.

2. minut: Ponovo Atić precizan - 23:22.

1. minut: Prvi poeni Atića - 21:22.

1. minut: Trojka Heurtela - 19:22.

1. četvrtina

Sedam poena na kontu ima Musa, po šest Halilović i Roberson. Nurkić je bez poena nakon prvih 10 minuta.

Kraj prve četvrtine.

10. minut: Sjajna akcija BiH, Atić za Halilovića koji zakucava - 19:19.

10. minut: Poirier pogađa jedno slobodno bacanje, a u nastavku nakon ofanzivnog skoka Francuzi preko Okoboa dolaze do još dva poena - 17:19.

10. minut: Musa je pogodio dva slobodna bacanja, sedam njegovih poena - 17:16.

9. minut: Sudije su nakon pregledanog snimka ustanovile da se radi o "normalnom" faulu" Fallea.

9. minut: Fall pravi prekršaj u napadu. Sudije će gledati da li se radi o namjernom prekršaju.

9. minut: Musa dolazi do petog poena - 15:16.

9. minut: Fall poentira - 13:16.

8. minut: Okobo pogađa jedno od dva slobodna bacanja, ali naši igrači nisu došli do lopte. Novi napad za Francuze - 13:14.

8. minut: Francuzi stižu do poravanja - 13:13.

7. minut: BiH je promašila tri vezana pokušaja za tri poena. Neprecizni su bili Nurkić, Musa i Atić.

6. minut: Poirier postiže dva poena - 13:11.

5. minut: Halilović od tablu - 13:9 za BiH. Četvrti njegov poen.

4. minut: Trojke Muse - 11:7.

4. minut: Tarpey postiže dva poena iz slobodnih bacanja. Prethodno je ličnu grešku zaradio Nurkić.

3. minut: Musa nije iskoristio zicer nakon kontre i dodavanja Nurkića.

3. minut: Fantastičan početak Robersona. Nova njegova trojka - 8:5.

2. minut: Prvi poeni Halilovića - 5:5.

2. minut: Trojka Tarpeya - 3:5.

1. minut: Gobert precizan za dva poena - 3:2. On je prije toga izblokirao Halilovića, a potom u napadu zabilježio polaganje.

1. minut: Trojka Robersona - 3:0.

1. minut: Počeo je meč. Sretno, BiH.

Petorka BiH: Nurkić, Roberson, Halilović, Musa, Lazić

14:27 Zastave s ljiljanima prisutne su u dvorani, iako se prije utakmice pojavila informacija da su organizatori na ulazu stvarali probleme zbog toga.

14:24 Igrači su na parketu. Intonirat će se himne, prvo Francuske, a zatim i Bosne i Hercegovine.

14:11 Francuska, Slovenija i Njemačka osigurale su nokaut fazu, a za još jednu poziciju iz grupe B borit će se BiH i Litvanija. Litvanci od 17.15 sati igraju s Mađarskom. Više saznajte OVDJE.

14:09 BiH će imati podršku s tribina, a nekim navijačima nije dozvoljeno unošenje zastava s ljiljanima. O tome više možete pročitati OVDJE.

14:08 Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos meča Eurobasketa između Bosne i Hercegovine i Francuske.