Trijumf za kraj
Zmajići na Koševu srušili Belgiju i odveli Hrvatsku na EURO
Mlada fubalska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom je okončala kvalifikacije za EURO.
17.11.2020. u 20:11

Bh. nade su večeras na Koševu preokretom savladali Belgiju sa 3:2 i zagorčale Belgijancima život, jer bi gosti zbog ovog poraza mogli ostati bez plasmana među evropsku elitu.

Bosna i Hercegovina pomogla je i Hrvatskoj, koja će zahvaljujući rezultatu iz Sarajeva igrati na EURO-u kao jedna od najbolje drugoplasiranih selekcija.

Dobro je na najvećem bh. stadionu počeo meč za goste. Poveli su Belgijanci preko De Smeta u sedmoj minuti.

Tim Slobodana Starčevića u nastavku je zaigrao znatno bolje. U 29. minuti BiH je izjednačila. Nakon asistencije Lukića pogodio je Savića. Dvije minute kasnije sjajan gol za preokret Zmajića postigao je Resić.

Kovač je povisio prednost Zmajića golom u 70. minuti, a do kraja meča Belgija je uspjela smanjiti deficit pogotkom iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Bosna i Hercegovina kvalifikacije je okončala na trećem mjestu sa 11 bodova. BiH je upisala tri pobjede, dva remija i tri poraza.