U bubnju je bilo 11 premijerligaša (Borac, Sarajevo, Velež, Široki Brijeg, Zrinjski, Tuzla City, Željezničar, Sloboda, Radnik, Posušje, Rudar Prijedor), dok će "klub X" biti naknadno određen (Krupa odustala od takmičenja u eliti, a Leotar i Zvijezda 09 nisu dobili licence).

U prvom kolu se sastaju: Sloboda - Rudar, Sarajevo - Tuzla City, Široki Brijeg - Zrinjski, Velež - Posušje, Željezničar - Borac, Radnik - "klub X".

Prvo kolo igra se za vikend 17. i 18. jula.

Žrijeb je bio poludirigovan, za one kubove koji su podnijeli zahtjeva za razdvajanje.

Najveći bh. derbi između Sarajeva i Željezničara igra se u 10. kolu, a domaćin će biti Sarajevo na Koševu.

Titulu prvaka BiH brani FK Borac iz Banja Luke.

1. kolo

Radnik - "Klub X"
Sloboda - Rudar Prijedor
Široki Brijeg - Zrinjski
Velež - Posušje
Sarajevo - Tuzla City
Željezničar - Borac

2. kolo

"Klub X" - Borac
Tuzla City - Željezničar
Posušje - Sarajevo
Zrinjski - Velež
Rudar Prijedor - Široki Brijeg
Radnik - Sloboda

3. kolo

Sloboda - "Klub X"
Široki Brijeg - Radnik
Velež - Rudar Prijedor
Sarajevo - Zrinjski
Željezničar - Posušje
Borac - Tuzla City

4. kolo

"Klub X" - Tuzla City
Posušje - Borac
Zrinjski - Željezničar
Rudar Prijedor - Sarajevo
Radnik - Velež
Sloboda - Široki Brijeg

5. kolo

Široki Brijeg - "Klub X"
Velež - Sloboda
Sarajevo - Radnik
Željezničar - Rudar Prijedor
Borac - Zrinjski
Tuzla City- Posušje

6. kolo

"Klub X" - Posušje
Zrinjski - Tuzla City
Rudar Prijedor - Borac
Radnik - Željezničar
Sloboda - Sarajevo
Široki Brijeg - Velež

7. kolo

Velež - "Klub X"
Sarajevo - Široki Brijeg
Željezničar - Sloboda
Borac - Radnik
Tuzla City- Rudar Prijedor
Posušje - Zrinjski

8. kolo

"Klub X" - Zrinjski
Rudar Prijedor - Posušje
Radnik - Tuzla City
Sloboda - Borac
Široki Brijeg - Željezničar
Velež - Sarajevo

9. kolo

Sarajevo - "Klub X"
Željezničar - Velež
Borac - Široki Brijeg
Tuzla City- Sloboda
Posušje - Radnik
Zrinjski - Rudar Prijedor

10. kolo

"Klub X" - Rudar Prijedor
Radnik - Zrinjski
Sloboda - Posušje
Široki Brijeg - Tuzla City
Velež - Borac
Sarajevo - Željezničar

11. kolo

Željezničar - "Klub X"
Borac - Sarajevo
Tuzla City- Velež
Posušje - Široki Brijeg
Zrinjski - Sloboda
Rudar Prijedor - Radnik