Liga prvaka
Bayern u klasiku bolji od PSG-a, Kruniću 90 minuta u trijumfu Milana
Fudbaleri Bayerna i Milana ostvarili su pobjede u prvim mečevima osmine finala Lige evropskih prvaka.
14.02.2023. u 22:55

Bavarci su u derbiju ove runde takmičenja slavili na gostovanju kod PSG-a sa 1:0, dok je italijanski prvak identičnim rezultatom slavio protiv Tottenhama.

Njemački šampion dominirao je na Parku Prinčeva, ali su mreže u prvom poluvremenu mirovale. No, spasa za domaće nije bilo u 53. minuti.

Davies je sjajno ubacio sa lijeve strane, Coman otvorio stopalo i pospremio loptu u mrežu iza leđa nemoćnog Donnarumme.

PSG se probudio u finišu meča i to nakon što je u igru ušao Kylian Mbappe.

Sjajni Francuz je u 84. minuti uspio zatresti mreži Bavaraca, ali je gol poništen nakon što se oglasio VAR. Mbappe nije bio u nedozvoljenoj poziciji prije nego što je zatresao mrežu, ali jeste Mendes na početku akcije.

Dvije minute kasnije Mendes je sjajno uspolio Messija, ali njegov udarac izblokirao je Pavard.

U 86. minuti Sommer se poigravao i izgubio je loptu pred svojim golom. Vitinha je snažno šutirao sa vrha šesnaesterca, ali se golman Bayerna iskupio i odbranio njegov pokušaj.

Trenutak odluke na San Siro dogodio se u 7. minuti, kada je Brahim Diaz pogodio za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i pobjedu.

Za Italijane je 90 minuta odigrao Rade Krunić, fudbalski A reprezentativac Bosne i Hercegovine.