Marić razočaran
Ekspert za suđenje: To nije penal za Argentinu, takva odluka ne može odlučiti finale!
Poljski sudija Szymon Marciniak u 21. minuti finalnog susreta Argentina - Francuska kod rezultata 0:0 dosudio je jedanesterac za Gaučose u finalu Svjetskog prvenstva.
18.12.2022. u 17:15

Duel Angela di Marije i Ousmanea Dembelea okarakterisao je kao prekršaj francuskog igrača, što je izazvalo podijeljeno mišljenje javnosti. Sportske novosti pišu da je kazneni udarac krajnje dvojben, a s tim se slaže i stručni analitičar suđenja Bruno Marić, inače šef hrvatskih sudija.

- Finale nam nije niti malo popravilo dojam o suđenju. Sudija Marciniak je dosudio kazneni udarac za Argentinu u 22. minuti, a smatram kako se radi o pogrešnoj odluci.

Tako "labavi" kazneni udarac ne bi trebao odrediti pobjednika SP-a.

Meni u toj situaciji izgleda da je napadač Argentine bio taj koji je napravio kontakt s francuskim igračem, a ne da je Francuz njega faulirao.

Sad sam već ljut, nisam samo razočaran suđenjem na SP-u - kazao je Marić za SN.