ABA liga
Igokea se "raspala" u četvrtoj dionici: Prvak BiH izgubio od Crvene zvezde
Košarkaši Igokee poraženi su u prvom meču polufinala play-offa ABA lige od Crvene zvezde.
03.05.2021. u 20:16

Beograđani su slavili na domaćem parketu sa 76:61 i to nakon preokreta. Igokea bila bolja u prvom poluvremenu, držala je priključak i u trećem periodu, ali se "raspala" u posljednjoj dionici.

Prva četvrtina bila je ujednačena, a završena je rezultatom 20:20. Ipak, do odlaska na odmor Igosi su su ostvarili prednost od tri poena (39:42). Nakon 20 minuta igre najbolji na parketu bio je reprezentativac BiH Edin Atić sa devet poena i četiri asistencije (na kraju skupio 15 poena).

Domaći se nisu predavali, pa su u trećoj četvrtini dodali gas i slavili sa 17:13, te u posljednjih deset minuta današnjeg meča ušli su sa pola koša prednosti (56:55).

A onda je uslijedio "raspad sistema" u redovima prvaka BiH. Igokea je ubacila samo šest poena, Zvezda 20 i to je bilo to.

Ona ekipa koja prva dođe do dvije pobjede plasirat će se u finale ABA lige. Drugi meč igra se u petak u Laktašima, a eventualna majstorica ponovo u Beogradu 11. maja.

Prije početka meča u Beogradu nagrada za trenera godine uručena je Draganu Bajiću, strategu prvaka BiH.

U drugom polufinalu igraju Budućnost i Mornar.