Juventut šokirao Real u Madrid, nije pomogao ni Džanan Musa
Košarkaši Reala poraženi su u prvom meču polufinalne serije ACB lige.
06.06.2023. u 22:42

Kraljevi su u Madridu izgubili od Juventuta sa 93:83.

Real je bolje otvorio utakmicu i prvu četvrtinu riješio u svoju korist (22:18). Međutim, gosti u drugom periodu prave preokret, te na odmor odlaze sa prednošću od tri poena (39:42).

Treća četvrtina je završena bez pobjednika (25:25), a Real je na otvaranju četvrtog perioda stigao na minus jedan (68:69). Ipak, Juventut je nakon toga ponovo preuzeo konce igre u svoje ruke, te na dvije minute do kraja odlazi na plus devet (77:86) i to je značio kraj...

Kraljevi nisu imali odgovor da izbjegnu poraz, ali će već za dva dana imati priliku da stignu do izjednačenja. Real je ponovo domaćin.

Džanan Musa na parketu je proveo nešto više od pola sata i ubacio je 18 poena, uz jedan skok i tri asistencije, ali ni to nije pomoglo Kraljevima.