Prvenstvo BiH
Košarkaši Bosne slavili protiv Mladosti, zadržali šanse za Ligu 6
Pobjedom 83:77 nad ekipom Mladosti iz Mrkonjić Grada košarkaški sarajevske Bosne zadržali su šanse za plasman u Ligu 6.
09.01.2021. u 21:07

Studenti su do pobjede u meču 14. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine stigli zahvaljujući preokretu koji su kreirali u posljednjih deset minuta utakmice.

Gosti su uglavnom imali prednost u drugoj i trećoj četvrtini, ali je nekadašnji prvak Evrope stigao ponajviše zbog dobre igre Igrutinovića i Sokolovića u završnici meča.

Sead Hadžifejzović je bio najefikasniji igrač utakmice sa 21 poenom, a košarkaš koji je nedavno pojačao Bosnu uhvatio je i 13 lopti. Sokolović je ubacio dva poena manje od svog timskog kolege.

Prvi strijelac gostujućeg sastava bio je Stefan Lakić sa 19 poena.

Ovim trijumfom Bosna Royal je "skočila" na peto mjestu, s utakmicom više od Širokog.