Gaučosi bolji od Brazila
Messi odlučio pobjednika u duelu ljutih južnoameričkih rivala
Kapiten Gaučosapromašio je penal, ali je imao dosta sreće pa je odbijenu loptu poslije Beckerove odbrane ipak uspio pospremiti u mrežu iza njegovih leđa
15.11.2019. u 20:01

Fudbalska reprezentacija Argentine savladala ja Brazil s 1:0 u prijateljskom meču koji su dvije južnoameričke selekcije odigrale u Saudijskoj Arabiji.

Pobjednika je odlučio pogodak Lionela Messija iz 13. minute susreta. Kapiten Gaučosa prethodno je promašio penal, preciznije rečeno Alisson Becker je odbranio njegov udarac, ali je napadač Barcelone imao dosta sreće pa je odbijenu loptu poslije Beckerove odbrane ipak pospremio u mrežu iza njegovih leđa.

Zanimljivo da je i Brazil imao penal, i to u 10. minuti, no Gabriel Jesus je katastrofalno šutirao.

Prilika je u nastavku bilo na obje strane, no rezultat na Univerzitetskom stadionu "Kralj Saud" u Riyadu nije se mijenjao.