Posušju i Igmanu po bod: Konjičani prosuli dva gola prednosti na Mokrom docu
Posušje i Igman iz Konjica remizirali su u jedinoj utakmici nedjeljnog programa šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
21.08.2022. u 19:26

Duel na Mokrom docu okončan je rezultatom 2:2, a konačnim ishodom i osvojenim bodom može biti zadovoljnije Posušje koja je nadoknadilo dva gola zaostatka.

Igman je poveo u 20. minuti preko Ramića. On je prethodno promašio penal, odnosno golman Kukić je zaustavio njegov šut, ali mu se lopta odbila pa je iz drugog pokušaja uspio zatresti mrežu.

Ramić se povrijedio u 36. minuti, zamijenio ga je Blagojević, a upravo je fudbaler koji je ušao u igru postigao drugi pogodak na utakmici za 0:2.

Igman je odolijevao napadima domaćina do 72. minute, a onda Pavković s bijele tačke pogađa za 1:2.

U 89. minuti Posušje je poravnalo kada je Ćemana matirao Begić.

Sudija Adis Mulahasanović podijelio je devet žutih kartona, četiri za domaći i pet za gostujući tim.

Igman i Posušje imaju po pet bodova na kontu.

U narednom kolu Igman je domaćin Slogi, a Posušje gostuje kod Slobode.