Polufinale Kupa BiH
Sarajevo se mučilo, ali savladalo Igman iz Konjica
Fudbaleri Sarajeva savladali su Igman u prvom meču polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.
06.04.2022. u 17:50

Bordo tim je slavio sa 2:0, ali se mučio, jer su gosti iz Konjica pružili žestok otpor favorizovanom rivalu.

Igman je prvi zaprijetio u 15. minuti, ali je Mujakić izblokirao pokušaj Hrelje. U nastavku akcije, nakon korenera, Đokanović blokira udarac Kašića.

Sarajevo je povelo u 28. minuti. Pogodio je Avramovski nakon što je odbijenu loptu ugurao u gol. Prethodno je Šećerović pogodio prečku iz slobodnjaka. Gosti su se žalili, jer su smatrali da je strijelac gola rukom ubacio loptu u mrežu, ali sudija Marić pokazao je na centar.

Ujedno, to je bio rezultat prvog poluvremena. Već na otvaranju drugog dijela domaći su zaprjetili. Ćeman je sjajnom paradom zaustavio Varešanovića, a u nastavku akcije izblokiran je Bagarić.

Bordo tim je do drugog gola stigao u 70. minuti. Hebibović je dodao loptu do rezerviste Čatakovića, koji je precizan sa vrha šesnaesterca.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, a revanš je na rasporedu 20. aprila.