Džeko ostao na klupi, Galata se spasila u 90. minuti, Trabzonspor slavi Višću
AUTOR: Faktor
12.05.2024. u 19:59
Edin Džeko, kapiten fudbalske A reprezentacije Bosne i Hercegovine, izgubio je status prvotimca u Fenerbahčeu.
U meču 36. kola prvenstva Turske protiv Kayserispora naš golgeter ostao je na klupi, a trener Ismail Kartal prednost je dao belgijskom napadaču. Michy Batshuayi je to iskoristio i u 18. minuti pogodio je za vodstvo Fenera.
Do odlaska na odmor Djiku je udvostručio prednost istanbulskog velikana,  a za 3:0 je pogodio Soyuncu u 59. minuti. Ujedno, to je bio i konačan rezultat.
Džeko nije ulazio u igru, a njegov tim je upisao pobjedu, no nije uspio smanjiti zaostatak za Galatom. Fenerov gradski rival gostovao je kod Karagumruka i do pobjede je stigao golom u 90. minuti kada je rezervista Kutlu pogodio za 2:3.
Trabzonspor je u borbi za Evropsku ligu na domaćem terenu deklasirao Istanbulspor (3:0), a sjajan meč odigrao je naš Edin Višća.
Bivši Zmaj je za nešto više od sat na terenu upisao tri asistencije. Iz igre je, uz ovacije sa tribina, izašao u 63. minuti.