EURO 2024
Poluvrijeme u Berlinu: Španci deklasirali Hrvatsku
AUTOR: Faktor
15.06.2024. u 18:49
Fudbaleri Španije vode protiv Hrvatske sa 3:0 nakon prvog poluvremena susreta u Berlinu.
Španija je u okviru duela prvog kola Evropskog prvenstva grupe B povela u 29. minuti preko Alvara Morate.
Hrvatska je izgubila loptu na sredini terena, a Morata se ubacio u široki prostor između dva stopera. Preciznim dodavanjem pronašao ga je Ruiz, a kapiten Furije nije pogriješio u mat-situaciji.
Samo tri minute kasnije Španci su uduplali vodstvo. Ruiz je primio loptu na rubu šesnaesterca, "izvozao" je dvojicu Vatrenih, pa lansirao loptu silovito u donji desni ugao gola Livakovića.
U narednom napadu Hrvatska je mogla smanjiti zaostatak.Brozović je pucao s dvadesetak metara, Simon je to jedva izvadio iz donjeg desnog ugla i odbio do Majera koji je pucao iskosa, ali je pogodio vanjski dio mreže.
Za visokih 3:0 pogodio je Carvajal u sudijskoj nadoknadi.
Yamal je ubacio nakon kratko izvedenog kornera, a Carvajal je ostao sam na petercu i matirao nemoćnog Livakovića.