Tako je recimo fudbalere svjetskih velesila tokom reprezentativnih okupljanja nemoguće vidjeti u komadu opreme ili odjeće koji na sebi nema logotip brenda koji oblači tu selekciju, naravno izuzetak su kopačke.
VEZANI TEKST - Reprezentativci BiH u hotelu odradili jutarnje razgibavanje
Taj svojevrsni "dress code" nešto je što se poštuje bez obzira da li je sportista zaštitno lice nekog drugog sportskog brenda.
Fudbalski savez Bosne i Hercegovine u ljeto 2014. godine potpisao je sponzorski ugovor sa Adidasom, ali tada nikakvi detalji saradnje za svjetski poznatim brendom u javnosti nisu obznanjeni, pa ni trajanje ugovora.
Više od sedam godina prošlo je otkako su Zmajevi prvi put zaigrali u opremi poznatog njemačkog proizvođača, mada su tokom devedesetih godina nekoliko utakmica odigrali u Adidasovim dresovima, koje je Savez tada kupio u vlastitom aranžman, bez ikakog dogovora o tehničkom sponzorstvu.
Saradnja s Adidasom još raje, makar ako je suditi po opremi u kojoj Zmajevi nastupaju. Ipak, ono što se neće svidjeti ljudima u poznatoj kompaniji jeste da su se najbolji bh. fudbaleri na današnjem razgibavanju pojavili u običnim bijelim pamučnim majicama, sa grbom FSBiH, ali bez Adidasovog loga.
Zanimljivo je da je recimo tokom priprema u Sjedinjenim Američkim Državama, a kasnije i tokom samo Svjetskog prvenstva u Brazilu 2014. godine, svojevrsni supervizor Adidasa pratio i nadzirao sve aktivnosti naše selekcije, a danas je to sve očizo posve druga priča, koja sve više "miriše" na amaterizam.
Ako je suditi po današnjem potezu, izgleda da u FSBiH u posljednje vrijeme baš i ne mare za tehničko sponzorstvo sa prestižnim brendom, a kako bi i marili kada nisu u stanju blagovremeno riješiti osnovne administrativne zadatke poput blagovremenog rješavanja viza za fudbalere.