28. kolo
Važna tri boda: Krpić pogodio za slavlje Željezničara protiv Širokog Brijega
AUTOR: Faktor
23.04.2024. u 22:21
Fudbaleri Željezničara nadigrali su Široki Brijeg rezultatom 1:0 u meču 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine koji je odigran na Grbavici.
Plavi su u prvom dijelu imali više od igre i loptu u svom posjedu, ali nedovoljno konkretnih prilika za gol.
Najbolju je imao Mekić u petoj minuti susreta kada je sa nekoliko metara udaljenosti njegov udarac odbranio Ivan Puljić, da bi Široki Brijeg uzvratio u u 17. minuti udarcem Mašića nakon kornera, ali lopta je otišla malo preko gola.
Željezničar je do pogotka došao u trećoj minuti nastavka meča.
Radinović je ubacio s lijeve strane, a na pravom mjestu je bio Krpić, za veliku radost domaćih navijača.
Plavi su sa nova tri boda došli na devetu poziciju sa 30 bodova, čime su povećali šanse za opstanak u elitnom rangu bh. fudbala.