Dijamantna liga
Amel Tuka tek deveti u Londonu, trka mnogo sporija od one iz Monaca
Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka zauzeo je deveto mjesto u trci na 800 metara Dijamantne lige koja je večeras održana u Londonu.
13.07.2021. u 20:59

Srebreni sa Svjetskog prvenstva iz Dohe trku na stadionu Gateshead završio je s vremenom 1:46.25.

Amerikancu Isaiahu Harris s vremenom 1:44.76. Drugi je bio Kenijac Wyclife Kinyamal (1:44:91), dok je treći kroz cilj prošao Australac Peter Bol.

Tuka je prije četiri dana nastupio na mitingu Dijamantne lige u Monacu, gdje je trku na 800 metara završio kao osmi s vremenom 1:44.85.

Za razliku od utrke iz Monaca, ova današnja nije bila tako brza jer je današnje pobjedničko vrijeme bilo sporije od rezultata Nijela Amosa (1:42.91) za skoro dvije sekunde.

Amel Tuka će prije odlaska na Olimpijske igre u Tokio 17. jula nastupiti i na 12. međunarodnom atletskom mitingu "Zenica 2021".