Liga prvaka
Atletico Madrid ispao iz Evrope
Fudbaleri Atletico Madrida ispali su iz Evrope.
01.11.2022. u 20:39

Jorgandžije neće igrati nokaut fazu Lige evropskih prvaka, to se znalo prošle sedmice, a večeras su ostali i bez plasmana u Evropsku ligu.

Ekipa koju s klupe vodi Diego Simeone poražena je na gostovanju kod Porta sa 0:2, a kako Bayer Leverkusen nije ostao neporažen u duelu sa Club Bruggeom, u Evropsku ligu će Apotekari zbog boljeg međusobnog skora.

Porto je pitanje pobjednika riješio u prvoj polovini prvog poluvremena. Taremi je doveo domaće u vodstvo u 5. minuti, a u 24. za 2:0 pogodio je Eustaquio. Do kraja meča Španci su uspjeli ublažiti poraz u 95. minuti kada je autogol postigao Marcano.

Duel Leverkusena i Bruggea zavrešen je bez pobjednika i bez golova.

Porto i Club Brugge idu u osminu finala Lige prvaka, Bayer Leverkusen u Evropsku ligu, a Atletico Madrid je okončao ovosezonski evropski nastup.