Tri od tri
BiH slavila i u Bukureštu: Odlazak na EP sve realniji
Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine stigla je do treće pobjede u grupi 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i zadržala maksimalan učinak.
04.03.2021. u 20:45

Izabranici Ivana Kreze u Bukureštu su nadigrali Rumuniju rezultatom 3:2.

Da pobjede futsal reprezentacije Bosne i Hercegovine u prva dva kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo nisu slučajnost, pokazala je i večerašnja predstava bh. haklera na gostovanju u Bukureštu kod selekcije Rumunije.

Bh. tim je u prvom poluvremenu stekao veliku prednost golovima Radmilovića u 9. i 17. minuti. Domaćin je bio mnogo bolji rival u drugih 20 minuta, a u petoj minuti nastavka preko Ferrerire smanjili su zaostatak.

Gol je dao krila Rumnima, koji su konstantno napadali, a četiri minute prije kraja Matei pogađa za poravnanje.

Ipak, minut i po prije kraja S. Ivanković pogađa za pobjedu Bosne i Hercegovine.

BiH nakon tri kola ima devet osvojenih bodova. Naredni duel bh. tim igra 10. marta sa Rumunijom u Zenici.

Rumunija ima jednak broj mečeva kao i naš tim sa dva boda na kontu, a po bod uz utakmicu manje imaju Sjeverna Makedonija i Srbija.

Osam prvoplasiranih selekcija iz svake grupe i šest najboljih drugoplasiranih timova pridružit će se domaćinu Nizozemskoj na Evropskom prvenstvu koje je se igra od 9. januara do 6. februara 2022. godine.

Rumunija-Bosna i Hercegovina 2:3 (0:2)

Dvorana: CNS Polivalenta, Bukurešt.

Sudije: Denys Kutsyi (Ukrajina), Sviatoslav Kliuchnyk (Ukrajina), Vlad Nicolae Ciobanu (Rumunija).

Golovi: 0:1 Radmilović (8:17), 0:2 Radmilović (16:33), 1:2 Paulo Ferreira (24:19), 2:2 Matei (35:32), 2:3 S. Ivanković (38:39).

Žuti kartoni: Stoica (Rumunija), J. Sesar (BiH).

Rumunija: Toni Toniţa, Marius Matei, Felipe Oliveira, Savio Valadares, Adrian Panzaru, Andrei Grigoraş, Valentin Ilas, Carlos-Henrique Ribeiro, Dumitru Stoica, Andrei Craciun, Paulo Ferreira, László Szőcs, Szabolcs Manya, Octavian Cires. Selektor: Robert Lupu.

Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Srđan Ivanković, Bilal Jelić, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Marin Sesar, Josip Sesar, Amel Handžić, Ivan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Adnan Kalajdžić, Kristijan Pantić. Selektor: Ivo Krezo.