Kvalifikacije za EP
Bombač i Vlah sredili Zmajeve u Mariboru
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u debiju selektora Irfana Smajlagića poražena je u Mariboru od Slovenije na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
13.10.2022. u 21:38

Slovenci su trijumfovali sa osam golova razlike rezultatom 28:20.

Od početka do kraja utakmice domaća selekcija bila je u prednosti. BiH se u početku mučila u napadu, pet minuta se čekalo na prvi pogodak.

Slovenija je u prvom poluvremenu imala i plus sedam (12:5), a bh, tim se serijom u finišu prvog dijela vratio na 13:10.

BiH je pogotkom na startu drugog poluvremena smanjila zaostatak na dva gola razlike (13:11), ali se nije uspjela dodatno približiti Sloveniji.

Uz raspoloženog Deana Bombača koji je napravio razliku na terenu prednost Slovenije je narasla na devet razlike 26:17, a na kraju je završeno 28:20.

Elmir Građan je u selekciji BiH postigao pet golova, Marko Panić četiri, a po tri Dino Hamidović i Gafar Hadžiomerović.

Zmajevi nisu imali rješenje za Aleksa Vlaha koji je zabio sedam golova iz sedam pokušaja. Dean Bombač je iz pet pokušaja dao pet golova.

Vrijedi istaknuti da je bh. tim tokom svih 60 minuta imao glasnu podršku s tribina.

BiH u nedjelju u Sarajevu dočekuje Crnu Goru, a Slovenija će u Prištini odmjeriti snage s Kosovom.