Gaze ka tituli
Borac nemoćan u Mostaru: Zrinjski ponizio Banjalučane
Fudbaleri Borac doživjeli su bruku i poniženje na gostovanju kod Zrinjskog u 16. kolu Premijer lige BiH.
06.11.2021. u 20:52

Mostarci su na stadionu Pod Bijelim brijegom slavil isa ubjedljivih 4:1, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom dijelu, kada je gostujući golman Ćetković četiri puta vadio loptu iz mreže.

Borac je sjajno otvorio utakmicu i već nakon tri minute igre imao je dvije stopostotne prilike. Prvo je Vušurović uhvatio volej, ali je golman Čondrić panterskom intervencijom skrenuo loptu u korner.

U nastavku akcije Zakarić je na drugoj stativi pronašao Jovanovića čiji udarac je zaustavio Čondrić. A onda spektakl...

Bilo je to sve od Borca, koji je prosto nestao u narednih pola sata i primio četiri gol. Mrežu golmana Ćetkovića načeo je Malekinušić u 13. minuti, a potom je Bilbija sa dva gola u 25. i 30. minuti pokazao ko je ovosezonski vladar premijerligaških terena.

Da stvar po goste bude još gora pobrinuo se Savić koji je u 36. minuti pogodio za 4:0. Banjalučani su u tim momentima, bokserskim žargonom rečeno, na podu, u nokdaunu...

Drugi dio susreta nije bio ni sjenka prvog poluvremena. Zrinjski je rutinski čuvao stečenu prednost, a Borac nije imao snage da ozbiljnije zaprijeti. Tek u finišu susreta Vušurović pogađa mrežu Čondrića i ublažava poraz Banjalučana.