Premier liga
Carlo Ancelotti preporodio Everton, tim s Goodisona u brobi za Evropu
Fudbaleri Evertona upisali su treću prvenstvenu pobjedu u posljednjih pet mečeva, a danas su Karamele s 3:1 na Goodison Parku bile bolje od Crystal Palacea.
08.02.2020. u 16:00

Domaći sastav poveo je u 18. minuti preko Bernarda, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Nastvak susreta ponudio je bolju igri i više golova. Za to je vjerovatno zaslužno i izjednačenje gostiju poslije svega šest minuta igre u nastavku, a pogodio je Benteke poslije asistencije Zahe.

Egal je trajao samo sedam minuta jer je Richarlison vratio prednost Evertonu poslije proigravanja Calvert-Lewina.

Upravo je asistent drugog gola za ekipu Carla Ancelottija potvrio njen trijumf nakon što je u 88. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Nakon današnje pobjede sastav iz Liverpoola se nalazi na sedmom mjestu sa 36 bodova.

Golove s meča Everton -  Crystal Palace pogledajte OVDJE.