Premier liga
Četvrti vezani trijumf: Chelsea golovima Girouda i Wernera bolji od Newcastlea
Fudbaleri Chelseaja u susretu 24. kola engleske Premier lige na svom su stadionu s 2:0 savladali Newcastle United.
15.02.2021. u 23:03

Pitanje pobjednika izabranici njemačkog stručnjaka Thomasa Tuchela riješili su već u prvom poluvremenu. Igrala je 31. minuta kada je iskusni francuski napadač Olivier Giroud zatresao mrežu gostiju.

Samo osam minuta kasnije njegov kolega iz napada Timo Werner je udvostručio prednost Plavaca. Za Nijemca ovo je bio prvi premierligaški gol poslije tačno 1.000 minuta. Posljednji je postigao u novembru prošle godine protiv Sheffield Uniteda.

U drugom dijelu utakmice tim sa Stamford Bridgea je u potpunosti kontrolisao meč i na kraju sasvim zasluženo stigao do četvrte vezane pobjede.

Kako igra Chelsea otkako ih je preuzeo Tuchel možda najbolje govori i podatak da su u pet ligaških utakmica primili samo jedan pogodak, što je do sada pošlo za rukom samo Joseu Mourinhu (Chelsea) i Peteru Tayloru (Leicester City).