Trener Schalkea
Christian Gross otkrio koliko je ozbiljna povreda Seada Kolašinca
Fudbalski reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac zamijenjen je u 72. minuti susreta između Schalkea i Kölna u kojem su gosti slavili s 2:1.
21.01.2021. u 08:50

Kolašinac se poslije sjajnog solo prodora u 63. minuti našao u odličnoj šansi pred golom protivnika, no slabo je šutirao, a da stvar bude gora po kapitena Rudara, u toj šansi se i povrijedio.

Kako su objavili lokalni mediji, riječ je o problemima s mišićem, zbog kojih lijevi bek tima iz Gelsenkirchena nije mogao nastaviti susret u kojem je njegov tim poražen golom u sudijskoj nadoknadi.

- Izgleda da povreda nije tako ozbiljne prirode. Bio je u strahu da mu je pukao mišić, zbog toga sam ga izveo iz igre - kazao je nakon utakmice za Sky trener Schalkea Christian Gross.

Ove riječi trenera Schalkea djeluju optimistično, što bi moglo značiti da bi Kolašinca već ubrzo mogli vidjeti na terenu, a sinoć je pokazao da će od njega itekako zavisiti igra Kraljevskoplavih koji se grčevito bore za opstanak.

Schalke će već u nedjelju na Veltins Areni ugostiti aktuelnog prvaka Bayerna.