Predbaraž za SP
Debakl Zmajeva, Grčka u Mejdan dolazi sa sedam golova prednosti
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju kod Grčke u prvom meču predbaraža za plasman na Svjetsko prvenstvo 2023. godine.
16.03.2022. u 19:49

Grčka je u Chalkidi savladala Zmajeve sa 24:17.

Nakon što smo promašili prva tri napada, uslijedila je bolja igra bh. tima koji serijom 3:0 dolazi do dva gola prednosti - 3:1. U tom periodu igre briljirao je golman Benjamin Burić, koji je branio sve - sedmerce, zicere, izrađene i neizrađene šuteve...

Ipak, sredinom prvog dijela Grci su izjednačili, a u 17. minuti dolaze u vodstvo (5:4). Dvije minute kasnije imali su i "plus tri" (7:4).

Do kraja poluvremena naši momci su bili dobri u odbrani, ali je škripalo u napadu. Na poluvrijeme smo otišli sa dva gola zaostatka (10:8).

Serijom 3:0 u 38. minuti stigli smo do gola zaostatka (14:13). Ipak, Mallios je ponovo preuzeo stvari u svoje ruke i u narednih šest minuta ponovo osigurava svome timu četiri gola prednosti (17:13).

Nedugo potom Grci idu i na plus pet (18:13), a u 50. minuti semafor je pokazivao 20:14. Do kraja meč nismo se uspjeli spasiti potpune rezultatske katastrofe, pa će nam šanse u revanšu biti veoma male.

Za Zmajeve je nezaustavljiv bio Mallios koji je postigao 13 golova, a sjajan je bio i golman Boukovinas sa 17 odbrana od 34 udarca bh. tima.

Revanš je u subotu u tuzlanskom Mejdanu sa početkom u 20 sati, uz direktan TV prijenos na BHT1. Pobjednik dvomeča u baražu ide na megdan Crnoj Gori.