Veliki uspjeh
Dinamo i Crvena zvezda osigurali proljeće u Evropi
Devet klubova osiguralo je plasman u nokaut fazu UEFA Evropske lige nakon večerašnjih mečeva 5. kola u šest grupa.
03.12.2020. u 20:46

To su: Lille, Milan, Hoffenheim, Crvena zvezda, Dinamo Zagreb, Antwerp, Villarreal, Leicester i Braga.

Milan je večeras napravio veliki preokret protiv Celtica. Škoti su na San Siru u 14. minuti vodili 2:0, a su domaći za dvije minute stigli do izjednačenja (Calhanoglu u 24, Castillejo u 26. minuti), što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su postigli još dva gola za siguran trijumf. Naš reprezentativac Rade Krunić igrao je prvo poluvreijeme.

Dinamo je prolaz dalje osiguralo gostujućim trijumfom kod Feyenoorda. Modri su slavili 2:0 golovima Petkovića i Majera. S druge strane prvaku Srbije za prolaz je bio dovoljan i remi protiv Hoffenheima na Marakani.