Premier liga
Duel prvaka i viceprvaka okončan podjelom bodova, De Bruyne promašio penal
Duel prvaka i viceprvka Engleske, Liverpoola i Manchester Cityja, završen je bez pobjednika - 1:1.
08.11.2020. u 19:30

U meču koji se igrao na Etihadu poveli su gosti u 13. minuti, kada je Mohamed Salah sigurno realizovao najstrožiju kaznu.

Prenost Redsa trajale je do 31. minute. De Bruyne je pronašao Gabriela Jesusa, a Brazilac pogodio mrežu gostiju za izjednačenje.

Tri minute prije kraja prvog dijela mogli su Građani do totalnog preokreta. Ipak, najbolji igrač lige u prošloj sezoni, belgijski reprezentativac Kevin De Bruyne, promašio je penal.

S 1:1 se otišlo na poluvrijeme, a u nastavku susreta nije bilo mnogo pravih prilika. Jedna od rijetkih koja se može možda izdvojiti je ona koju je u 55. minuti imao Gabriel Jesus, ali nije bio dovoljno precizan.

Nakon podjele bodova Liverpool je treći s bovom manje od vodećeg Leicester Citya, koji je danas s 1:0 savladao Wolverhampton, dok isti broj bodova ima drugoplasirani Tottenham. Spursi su danas s 1:0 trijumfovali u gostima kod WBA.

Golove s utakmice Manchester City - Liverpool pogledajte OVDJE.