Merseyside derby
Everton nanio Liverpoolu četvrti vezani prvenstveni poraz
Gradski derbi između Liverpoola i Evertona, poznatiji kao Merseyside Derby, u 25. kolu engleske Premier lige pripao je Karamelama rezultatom 2:0.
20.02.2021. u 20:32

Ekipa Carla Ancelottija nanijela je četvrti vezani prvenstveni poraz aktuelnom prvaku Engleske.

Već u trećoj minuti susreta Everton je poveo golom Richarlisona, a nakon asistencije Rodrigueza.

Minimalnu prednost tim sa Goodison Parka imao je ve do samog finiša susreta, tačnije do 83. minute, kada je Chris Kavangh pokazao na bijelu tačku za Everton.

Glavni sudija je konsultovao VAR, a nakon što je potvrdio svoju odluku, siguran realizator najstrožije kazne bio je Gylfi Sigurdsson.

Do kraja susreta imali su Redsi još dvije dobre prilike preko Firmina i Wijnalduma, no rezultat se nije mijenjao, pa je Everton proslavio prvu pobjedu na Anfieldu još od 1999. godine.

Golove s utakmice Liverpool - Everton pogledajte OVDJE.