ATP turnir
Federer slavio rekordni deseti put u Halleu
23.06.2019. u 15:56

Švicarski teniser Roger Federer osvojio je rekordni deseti naslov na teniskom ATP turniru u Halleu, nakon što je u finalu za sat i 25 minuta savladao Belgijanca Davida Goffina sa 7:6 i 6:1.

Nakon prvog izjednačenog seta u kojem ni jedan teniser nije izgubio svoj servis i koji je odlučen u tie-breaku, uslijedio je drugi u kojem je iskusni Švicarac pokazao dominaciju. Federer je Goffinu tri puta uzeo servis i drugi set priveo kraju nakon trideset minuta igre.

Ovo je bio deveti međusobni susret Federera i Goffina i osma pobjeda švicarskog tenisera.

Federeru je ovo bio 102. naslov u karijeru, čime ga samo sedam titula dijeli od legendarnog Jimmyja Connora.