Borac bolji od Veleža
Glupost Suljića i eurogol Kvržića prelomili derbi u Banjoj Luci
Fudbaleri Borca došli su do sedme vezane pobjede u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i učvrstili se na prvom mjestu na tabeli.
01.10.2023. u 22:36

Borac je u derbiju kola pred svojim navijačima savladao Velež sa 2:0 i prekinuo niz Mostaraca od tri vezana trijumfa.

Borac je prvi zaprijetio. U četrtoj minuti šutirao je Lukić, odbranio Hadžikić.

Četiri minute poslije Mlinarić testira Mijatovića, golman Borca izlazi kao pobjednik.

U 20. minuti Velež je ostao s igračem manje. Isključen je Suljić. Krilni fudbaler Veleža zaradio je drugi žuti karton zbog prekšraja nad Kvržićem. Prvu javnu opomenu Suljić je zaradio u devetoj mintui.

Grahovac je u 26. minuti probao iz slobodnjaka, ali Hadžikić uz pomoć prečke spašava goste. U 30. minuti Hadžikić ponovo odlično brani. Ovoga puta zaustavio je pokušaj Nišića sa desetak metara.

Velež je uspio izdržati prvopoluvrijeme s igračem manje, ali gosti su kapitulirali u šestoj minuti nastavka.

Za najljepši trenutak na utakmici pobrinuo se Zoran Kvržić. Bivši reprezentativac BiH je u 51. minuti postigao eurogol sa 25 metara za vodstvo Banjalučana. I večeras odlični Hadžikić bio je nemoćan.

Velež je najbolju priliku imao u 63. minuti. Pogriješio je Kvržić, Vehabović je presjekao dodavanje, namjestio se i šutirao pored gola Borca.

U 76. minuti ciljao je rezervista Vranješ, golman Hadžikić ponovo bio na nivou. Sedam minuta poslije Hadžikić je zaustavio i Mihajlovića.

Vehabović se u 84. minuti mogao iskupiti za raniji promašaj, no ponovo je bio neprecizan.

U sudijskoj nadoknadi Vranješ je iz očiglednog ofsajda postavio konačan ishod.

Borac ima 21 bod, slijede Sarajevo i Široki sa 16 osvojenih bodova, Zrinjski ima 15, Velež 14 bodova...