Gradski derbi
Gojak asistent u visokoj pobjedi nad Osmankovićevom Lokomotivom, igrao i Menalo
U odbranu titule prvaka Hrvatske fudbaleri Dinama krenuli su uvjerljivom pobjedom 6:0 u gradskom derbiju protiv Lokomotive.
16.08.2020. u 21:55

Već u šestoj minuti susreta Lovro Majer je pogodio za 1:0, i najavio odlično izdanje Modrih.

U 22. minuti Majer je udvostručio prednost kluba sa Maksimira, no za razliku od prvog gola, kada mu je asistirao Mislav Oršić, ovoga puta proigrao ga je bh. reprezentativac Amer Gojak.

Odličnu partiju Majer je krunisao asistencijeom za Marija Gavranovića početkom drugog poluvremena.

Oršić je u 78. minuti povisio na 4:0, a samo minuta kasnije Ivanušec je pogodio za 5:0.

Konačnih 6:0 postavio je Andrić u 90. minuti utakmice.

Priliku u finišu susreta dobio je i Luka Menalo, koji se vratio sa posudbe u ljubljanskoj Olimpiji, dok je bivši stoper Željezničara Kemal Osmanković odigrao svih 90 minuta za poraženi sastav.

Ranije danas Hajduk je s 2:0 savladalo Istru. Od prve minute za Splićane je zaigrao Nihad Mujakić, dok je Darko Todorović priliku dobio već na početku drugog poluvremena, a debi će pamtiti i po prvoj asistenciji u dresu "Bilih".