Serie A
Gojak domaći poraz Torina pratio sa klupe
Fudbaleri Torina poraženi su s 3:2 na domaćem terenu od Cagliarija u meču četvrtog kola Serie A.
18.10.2020. u 16:55

VEZANI TEKST - Torino objavio početni sastav: Gojak priliku za debi vreba sa klupe

Domaći tim u čijem početnom sastavu nije bilo bh. reprezentativca Amera Gojaka poveo je u ranoj fazi utakmice. Italijanski reprezentativac Andrea Belotti u četvrtoj minuti u vodstvo Bikova pretvorio je penal koji je skrivio Alessio Cragno.

Samo osam minuta trajala je prednost domaćeg sastava jer je Joao Pedro pogodio za izjednačnje.

Do totalnog preokreta gostujući tim stigao je u 19. minut. Strijelac za vodstvo Cagliari bio je argentinski napadač Giovanni Simeone.

Prednost rivala u 49. minuti poništio je Belotti drugim pogotkom na današnjem susretu.

VEZANI TEKST - Fiorentina novajliji za četiri minute dala dva gola

Ipak, napadač Bikova nije bio jedini koji je bio golgeterski raspoložen. U 73. minuti Simeone je drugi put danas zatresao mrežu Salvatorea Sirigua za konačnih 2:3.

Amer Gojak, koji je nedavno stigao u sastav Torina, danas nije dobio priliku za igru.

U susretu koji je počeo u istom terminu kao i meč u Torinu bodove su podijelili Spezia i Fiorentina, a utakmica je okončana rezultatom 2:2, iako su gosti već poslije četiri minute igre imali dva gola prednosti.

Ranije danas Bologna je protiv Sassuola prokockala prednost od 3:1. Gostujući tim slavio je na kraju s 4:3.