Proradio Harry Kane
Goropadna Engleska "potopila" Ukrajinu, poznati svi polufinalisti EURO-a
Fudbalska reprezentacija Engleske "potopila" je Ukrajinu u četvrtfinalu Evrpskog prvenstva, nakon čega smo saznali sve učesnike polufinala.
03.07.2021. u 22:50

Tri Lava su slavila sa 4:0 i u borbi za finale igrat će protiv Danske, koja je danas savladala Češku (2:1). U drugom polufinalu sastat će se Italija i Španija.

VEZANI TEKST - Danska savladala Češku i izborila plasman u polufinale EURO-a

Što se tiče utakmica Engleska - Ukrajina bila je to jednosmjerna ulica od 4. minute kada je Harry Kane pogodio za 1:0. Ujedno, bio je to i rezultat prvog poluvremena. A onda spektakl u nastavku...

Već u 46. minuti drugi Harry - Maguire pogodio je za 2:0. Praktično, slavlje Engleza se nije ni stišalo, a već je bilo 3:0. I ponovo je strijelac bio Kane. Za 4:0 pogodio je Jordan Henderson u 63. minuti.

Englezi su ovim tgrijumfom potvrdili najozbiljniju kandidaturu za šampionsku titulu. Ako se tome doda da su još bez primljenog gola, te da polufinale i eventualno finale (11. jula) igraju na domaćem terenu Wembleyja, onda "prijetnje" nisu uzaludne.