Za isti prekršaj
Greška ili ne: Zaboravni Grbić Nukiću dva puta pokazao žuti karton
Sudija iz Prijedora je u sudijskoj nadoknadi javnu opomenu pokazao Nukiću poslije oštrog starta nad Almirom Bekićem
12.05.2019. u 13:00

Fudbaleri Tuzla Cityja jučer su s 1:0 porazili Sarajevo u meču 31. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Premijerligaš iz Tuzle tako je za sada "odgodio" šampionsko slavlje tima sa Koševa, a jučerašnju utakmicu obilježio je i glavni sudija Zoran Grbić.

Naime, glavni arbitar je u jednoj minuti fudbaleru Tuzla Cityja Ajdinu Nukiću pokazao dva žuta kartona, ali ga nije isključio iz igre.

Sudija iz Prijedora je u sudijskoj nadoknadi javnu opomenu pokazao Nukiću poslije oštrog starta nad Almirom Bekićem. Potom je nastala gužva na terenu, a kada se sve smirilo glavni sudija je Nukiću pokazao još jedan žuti karton istom fudbaleru, ali ga nije isključio.

Pitanje je da li je Grbić zaboravio da je već pokazao žuti karton Nukića ili ga je potom zaboravio isključiti?

U zvaničnom izvještaju Radenka Borića, delegata s utakmice koja je odigrana u Banovićima, navodi se kako je Ajdin Nukić dobio samo jedan žuti karton i to u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.