Kvalifikacije za LP
Hajrović asistent: Dinamo stekao veliku prednost u Tbilisiju
23.07.2019. u 21:26

Zagrebački Dinamo stigao je do velike prednosti u prvom meču drugog pretkola Lige prvaka protiv gruzijskog Saburtala. Prvak Hrvatske je u Tbilisiju slavio rezultatom 2:0 i tako napravio ogroman korak ka plasmanu u naredni krug.

Ekipa Nenada Bjelice u gruzijskoj prijestolnici nije igrala atraktivno, ali je ukazane prilke znalački iskoristila.

Mreže su mirovale do 67. minute. a onda je Mislav Oršić postigao gol glavom nakon odličnog ubačaja na drugu stativu Hajrovića.

Oršić je oradio odličan posao i 12 minuta kasnije kada je izborio penal, koji je u pogodak pretvorio Petković.

Amer Gojak igrao je do 87. minute. Dvije minute prije izlaska iz igre zaradio je javnu opomenu. Izet Hajrović odigrao je cijeli susret.

Revanš je na programu za sedam dana na Maksimiru. Ako prođe Saburtalo, Dinamo će u trećem pretkolu Lige prvaka igrati s uspješnijim iz susreta mađarskog Ferencvaroša i malteške Vallette.

Ranije su susret drugog pretkola odigrali Plzen i Olympiacos, a duel u Češkoj završen je bez pogodaka.