Neredi u Hercegovini
Hoće li već danas zasjedati Disciplinska komisija FSBiH?
Nemile scene dogodile su se sinoć u na stadionu Rođeni u Vrapčićima gdje je prekinuta utakmica između Veleža i Borca.
22.09.2021. u 09:24

VEZANI TEKST - Prekinuti meč Velež - Borac bit će registrovan rezultatom 0:3, uz žestoku kaznu za Rođene

Glavni sudija meča Sabrija Topalović svirao je kraj u 81. minuti kod rezultata 2:0 za Borac nakon što su navijači domaćih utrčali na teren.

Gosti su poveli u 37. minuti preko Vranješa, koji je pogodio iz slobodnog udarca, a kada je isti igrač u 81. kontru Borca pretvorio u 2:0, na teren je utrčao veći broj domaćih navijača nezadovoljnih suđenjem i utakmica je prekinuta.

Prema svemu sudeći, susret će biti registriran u korist Borca, a Velež očekuje kaznu.

Po povratku iz Mostara u tunelu u Jablanici presretnut je i zapaljen automobil arbitra meča Sabrije Topalovića.

VEZANI TEKST - Filmske scene u Jablanici: Presreli i zapalili automobil sudije Topalovića, traga se za počiniteljima

Da li će već danas biti održana sjednica Disciplinske komisije, još se ne zna.

- Postoji mogućnost da bude održana, ali ne znamo hoće li do toga doći, a ako dođe, ne znamo u kojem formatu će biti - rekao je za Faktor izvor iz Disciplinske komisije FSBiH.