Serie A
Inter slavio, Džeko igrao, ali će na prvjenac još čekati
Inter se iskupio za prošlosedmični poraz od Lazija i trijumfom nad Cremoneseom vratio se na pobjednički kolosijek.
30.08.2022. u 22:43

Inter je u Milanu trijumfovao rezultatom 3:1.

Velike zasluge za vodeći gol pripadaju Edinu Džeki jer upravo je poslije njegovog udarca golman Cremonesea kratko odbio loptu koju je u mrežu pospremio Correa.

U 38. minuti viđen je najljepši trenutak meča. Barella je efektno volej-udarcem pogodio za 2:0.

U nastavku su viđena još dva pogotka. Lautaro je povisio prednost Intera na 3:0 u 76., a Okereke je postigao počasni gol za goste i postavio konačnih 3:1.

Edin Džeko igrao je cijeli meč i bio mu je ovo prvi start u sezoni, a na prvjenac će još sačekati.

Inter u narednom kolu očekuje gradski derbi protiv Milana.

Milan je danas remizirao kod Sassuola (0:0), a kod Rossonera zbog povrede nije bilo Radeta Krunića.

Ubjedljivo je slavila Roma koja je na Olimpicu nadigrala Monzu 3:0.