Povratak na vrh
Inzaghijevi defanzivci sredili Lazio, igrao i Džeko
Ekipa Intera ponovo je preuzela vrh tabele Serie A.
09.01.2022. u 22:41

Inter je u Milanu u jednom od derbija kola nadigrao Lazio sa 2:1. Tim iz Rima jedini je ove sezone u domaćem prvenstvu uspio savladati aktuelnog italijanskog prvaka, tako da je ovo svojevrsna "osveta" Inzaghijeve ekipe.

Domaći tim poveo je golom stopera Bastonija u 30. minuti, a pet minuta poslije Immobile vraća stvari na početak nakon velikog nesporazuma u odbrani Intera.

Za pobjedu Intera pogodio je drugi defanzivac Skriniar, i to nakon asistencije strijelca prvog pogotka Bastonija.

Edin Džeko vratio se u ekipu nakon prebolovanog koronavirusa, ušao je na teren u 73. minuti umjesto Lautara Martineza. Nije imao priliku da ugrozi gol suparnika.

Inter ima 49 bodova, bod više i meč manje od drugoplasiranog Milana. Napoli je treći sa 43 boda na kontu.