Mađarska
Kad ne pogađa onda asistira: Hodžićev MOL Fehervar bolji od Debrecena
05.10.2019. u 22:00

MOL Fehervar, lider mađarske OTP Bank lige, u susretu osmog kola savladao je Debrecen s 2:1 uz još jednu dobru partiju bh. reprezentativca Armina Hodžića.

Prvi strijelac mađarskog prvenstva sa šest golova večeras se nije upisao u strijelce, no pomogao je svom timu da dođe do sedme ovosezonske pobjede.

Tim iz Sekešfehervara poveo je u devetoj minuti nakon što je Armin Hodžić odlično poslužio Kovacsa, koji je pogodio za 1:0.

Dvadeset minuta kasnije Adeniji je poravnao rezultat na 1:1, što je bio i konačan ishod prvih 45 minuta.

Do sedme pobjede u sezoni lider mađarskog prvenstva stigao je u 66. minuti. Strijelac je bio Misulu, a i u akciji za pobjednički pogodak učestvovao je povratnik među Zmajeva.

MOL Fehervar je lider u Mađarskoj s 21 bodom, a tri manje ima Mezőkövesd.