Bundesliga
Kolašinac strijelac u teškom porazu Schalkea, Rudari sve bliže seobi u Cvajtu
Fudbaleri Schalkea upisali su 16. ovosezonski poraz nakon što su u susretu 23. kola Bundeslige izgubili rezultatom 5:1 u gostima kod Stuttgarta.
27.02.2021. u 17:22

Domaćin je poveo u desetoj minuti preko Enda, a isti igrač je u 26. udvostručio prednost Stuttgarta. Kalajdžić je u 34. minuti pogodio za visokih 3:0.

Pet minuta prije kraja prvog dijela Sead Kolašinac je smanjio prednost domaćina poslije asistencije Stamboulija, i tako vratio kakvu-takvu nadu Rudarima da u nastavku mogu izboriti pozitivan rezultat.

Ipak kada je Bentaleb u 72. minuti promašio penal bilo je jasno da od će klub iz Gelsenkirchena upisati novi poraz, kojim je sve bliže seobi u niži rang.

Na 4:1 povisio je Klement pogotkom dvije minute prije kraja utakmice, da bi tačku na "i" u visokom porazu Schalkea stavio Didavi golom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Schalke poslije 23 kola ima svega devet bodova, dok pretposljednji Mainz, koji ima utakmicu manje, ima 17 bodova.

Golove s utakmice Stuttgart - Schalke pogledajte OVDJE.

Aktuelni prvak Bayern upisao je novu rutinsku pobjedu, a sa visokih 5:1 na Allianz Areni poražen je Koln.