Bolji od Pjanića
Lazio na krilima Lulića srušio Juve i osvojio prvi trofej ove sezone
22.12.2019. u 19:45

Maurizio Sarri ima dva poraza na klupi Juventusa, oba od Lazija. Rimljani su danas Staroj dami uzeli prvi trofej u sezoni. Lazio je slavio u meču Superkupa Italije koji se igrao u Saudijskoj Arabiji rezultatom 3:1.

Briljirao je bivši bh. reprezentativac i kapiten Rimljana Senad Lulić, koji je bio jedan od najboljih pojedinaca u Laziju, ali i utakmici uopće.

Lazio je zasluženo poveo u 16. minuti. Pogodio je Luis Alberto na asistenciju Cire Immobilea.

Veliki posao kod vodećeg gola Rimljana odradio je kapiten Lazija Senad Lulić. On se sjajnim driblingom oslobodio čuvara Mattije De Sciglija, koji je završio van granica terena. Potom je ubacio loptu, a u nastavku akcije najbolje se snašao Alberto.

Juventus je i nakon vodstva Lazija bio u podređenom položaju, ali je uspio brzo poravnati rezultat iz prve poluprilike.

Golman Lazija je u 45. minuti nakon udaraca Ronalda kratko odbio jednu loptu, najbliži je bio Dybala i bez većih problema proslijedio je u mrežu.

Rezultat se nije mijenjao do 73. minute, a onda  Senad Lulić postiže gol vrijedan trofeja. Topovskim udarcem je pogodio mrežu Juventusa.

Senad Lulić je jedan od dvojice igrača u historiji Lazija koji su pogađali u finalu italijanskog Kupa i Superkupa. Ranije je to učinio samo Pavel Nedved.

Na kraju je u nadoknadi pobjedu Lazija "začinio" Cataldi eurogolom iz slobodnog udarca.

Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč u timu Juventusa.

Za Lazio je ovo peti trofej Superkupa Italije, a Stara dama ima tri više.

Superkup Italije tradicionalno igraju pobjednik Serie A i osvajač italijanskog Kupa.