Premier liga
Leeds deklasiran na Old Traffordu
U susretu 14. kola engleske Premier lige fudbaleri Manchester Uniteda savladali su na svom terenu Leeds sa visokih 6:2.
20.12.2020. u 19:23

Susret na kultnom Old Traffordu nije mogao gore početi za goste. Poslije samo tri minute igre domaći sastav imao je dva gola prednosti.

Škotski veznjak Scott McTominay prvo je pogodio u drugoj minuti poslije asistencije Bruna Fernandesa, da bi isti igra već u narenoj minuti udvostručio prednost, a ovaj put proigrao ga je Anthony Martial.

U 20. minuti bilo je 3:0 nakon što je Fernandes zatresao mrežu Leedsa, da bi osam minuta prije kraja prvog dijela Lidelof zabio za 4:0.

Cooper je uspio u 42. minuti smanjiti na 4:1.

U nastavku susreta mreže su se tresle još tri puta, dva puta gostujuća i jednom domaća.

Za United su pogađali James u 66. i Martial u 70. minuti sa bijele tačke, dok je Dallas u 73. minuti matirao Davida De Geu za konačnih 6:2.

Golove s utakmice Manchester United - Leeds pogledajte OVDJE.

Ranije danas Leicester je iznenadio Mourinhov Tottenham i slavio u Londonu s 2:0, dok su Brighton i Sheffield Unite odigrali bez pobjednika (1:1).