Liverpool prvi finalista Lige prvaka
Fudbaleri Liverpoola plasirali su se u finale Lige prvaka.
03.05.2022. u 22:50

Redsi su večeras u revanš-meču savladali Villarreal sa 3:2.

Liverpool je prvi meč u Engleskoj dobio rezultatom 2:0 i činilo se da bi bez problema trebao osigurati prolazak u finale, no već u trećoj minuti meča Villarreal je pokazao zašto je izbacio Juventus i Bayern i da imaju kvalitet da se takmiče s Redsima. Pogodak za slavlje domaćih navijača postigao je Dia.

Prava drama nastupila je u završnici prvog dijela. Capoue je u 41. minuti prekrasno pronašao Coquelina koji glavom pogađa mrežu Redsa, te tako anulirao prednost gostiju iz prvog susreta.

Redsi su bili bezidejni tokom cijelog prvog poluvremena. Izabranici Jurgena Kloppa izgledali su nemoćno.

U drugom dijelu Liverpool je krenuo žestoko. Fabinho fenomenalnim golom u 62. minuti smanjuje prednost Žute podmornice.

Redsi su do izjednačenja stigli pet minuta kasnije preko rezerviste Diaza koji sjajno pogađa glavom.

U 75. minuti Liverpool dolazi do pobjede. Mane koristi veliku grešku golmana domaćeg tima i postavlja konačnih 3:2.

Liverpool će u finalu igrati protiv boljeg iz dvomeča Real Madrid – Manchester City. Građani su slavili u prvom susretu sa 4:3, a revanš-meč je na rasporedu sutra u 21 sat.