Veliki derbi
Manchester City s četiri lopte u mreži Alissona Liverpoolu čestitao titulu prvaka
Fudbaleri sada već bivšeg engleskog prvaka Manchester Cityja su kao prava gospoda dočekali nove šampione, igrače Liverpoola, ali su ih ispratili s četiri lopti u mreži.
02.07.2020. u 23:10

Građani su sasvim zasluženo s visokih 4:0 porazili izabranike Jurgena Kloppa, koji se, čini se, još nisu oporavili od slavlja prve šampionske titule poslije više od 30 godina.

City je poveo golom Kevina De Bruynea u 25. minuti utakmice, a sjajni Belgijanac bio je siguran izvođač najstrožije kazne. Deset minuta kasnije Raheem Sterling je udvostručio prednost domaćina poslije asistencije Fodena, da bi upravo Foden u posljednjoj minuti prvog poluvremena pogodio za 3:0.

U nastavku susreta još jednom se zatresla mreža novih prvaka Engleske, i to nakon autogola Oxlade-Chamberlaina iz 66. minute.

Golove s utakmice Manchester City - Liverpool pogledajte OVDJE.